25 kwietnia 2020 | Łódź

ASYSDENT 2020

VII KONFERENCJA ASYSTENTEK I HIGIENISTEK STOMATOLOGICZNYCH

Dlaczego warto wziąć udział w konferencji?

rywalizacja oraz konkursy
rywalizacja oraz konkursy
mini targi stomatologiczne
mini targi stomatologiczne
rabat na taksówki po Łodzi
rabat na taksówki po Łodzi
epickie afterparty
epickie afterparty
torba pełna prezentów
torba pełna prezentów
krótkie i treściwe wykłady
krótkie i treściwe wykłady
   
fantastyczna atmosfera
fantastyczna atmosfera
   

Dwie dekady temu pożegnaliśmy XX stulecie, millenialsi są już dorosłymi ludźmi, pora więc wkroczyć w nową epokę.

Co przyniosą nam lata dwudzieste, które przed nami? Czy pozostawią po sobie tak trwały ślad, jak te sprzed wieku – gdy euforia po zakończeniu wielkiej wojny dała światu charlestona, swing i jazz, rozkwit kina, kabaretu, eksplozję talentów literackich, a kobiety na dobre wyzwoliła z niewoli gorsetu i krynoliny?

Czekając na to, co przed nami, nie obawiajmy się czasem zerknąć wstecz…

Zaczarujmy już teraz nasz czas, aby nadchodzące lata 20. i 30. były pełne wolności, życzliwości, szczęścia i w pamięci potomnych pozostawiły wyłącznie piękne wspomnienia. Zapraszam na konferencję ASYSDENT w klimacie retro! Do zobaczenia 25 kwietnia 2020.

Pozdrawiam, Tomasz Maria Kercz

Co o nas mówią

Program konferencji

 • Około 70 lat temu Penfield i Rasmussen zwrócili uwagę na fakt, że około 50% korowej reprezentacji czuciowo-ruchowej dotyczy obszaru twarzy, co powoduje, że tę część naszego ciała (a w szczególności jamę ustną) uważamy za najważniejszą. Dlatego też jakiekolwiek dolegliwości związane z jamą ustną czy twarzą urastają do dużych problemów i zaburzają nam bądź uniemożliwiają codzienne czynności.

  Odkąd pamiętamy, dotyk odgrywa niezwykle istotną rolę w życiu każdego z nas, a motyl kojarzy się z delikatnością i wdziękiem. Technika masażu „dotyk motyla” została wprowadzona w latach 50. przez dr Evę Reich. Zdaniem Colliego metoda ta jest darem dla ludzkości, ponieważ wprowadza do ciała i przywraca przepływ energii życiowej w ciele człowieka. Czy w pracy zespołu stomatologicznego dotyk motyla może kojarzyć się tylko z masażem twarzy? Na ten moment mogę zdradzić, że nie tylko…

 • Poprzez analizę powszechnie nauczanych procedur resuscytacyjnych autor wykazuje znaczenie profesjonalnego podejścia do zagadnień ratowniczych. Analiza ta służy również jako przesłanka do określenia wpływu właściwej organizacji działań ratowniczych – w tym procesu kierowania – na efektywność działań zespołowych w najpoważniejszych stanach nagłego zagrożenia zdrowotnego.

 • Jak podczas zabiegu, który jest nudny i żmudny, czerpać przyjemność z pracy? Dlaczego nasze przygotowanie przed pozwoli nam lepiej zaangażować się w leczenie? Transfer narzędzi jako element ułatwiający i przyspieszający pracę.

 • GENIUS X ze sztuczną inteligencją – trening w czasie rzeczywistym, AQUACARE PRO EXPERT – nowy irygator Oral-B.

 • Procedury higieny i dezynfekcji w praktyce stomatologicznej mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo pacjentów, ale nie możemy zapomnieć także o zabezpieczeniu personelu. Wobec globalnych zagrożeń oraz łatwości, z jaką współcześnie mamy możliwość przemieszczania się, temat ten nabiera szczególnego znaczenia. Wykład wskaże, jak pracować bezpiecznie i jakie czynności decydują o zminimalizowaniu ryzyka.

 • Recesje dziąseł są jednym z częściej zgłaszanych przez pacjentów problemów dotyczących zdrowia jamy ustnej, a ich etiologia jest wieloczynnikowa. Recesje stanowią problem natury estetycznej, ale mogą być również związane z nadwrażliwością zębiny, z występowaniem próchnicy korzeni zębów i z rozwojem ubytków niepróchnicowego pochodzenia. W wielu przypadkach leczenie tych problemów jest interdyscyplinarne. Z perspektywy higienistki stomatologicznej bardzo ważna jest umiejętność oceny tkanek miękkich otaczających zęby i wdrożenia odpowiedniego postępowania w przypadku pacjentów z występującymi recesjami dziąseł w zakresie profilaktyki, przygotowania do zabiegów z zakresu periodontologicznej chirurgii plastycznej, asysty w trakcie zabiegu, opieki pozabiegowej oraz prowadzenia spersonalizowanej fazy podtrzymującej. Wszystkie z wyżej wymienionych zagadnień zostaną omówione podczas prezentacji.

 • Dobrostan to słowo klucz do zrozumienia oraz wypracowania nawyków prozdrowotnych, które umożliwią zespołom stomatologicznym efektywniejszą pracę przy minimalnym obciążeniu organizmu. Wykład ma być podpowiedzią, jak zasady ergonomicznej pracy mogą wpłynąć na całe nasze życie.

 • Szczegółowe informacje podamy wkrótce

 • Szczegółowe informacje podamy wkrótce

 • Dokumentacja medyczna pacjenta składa się z kilku działów: wstępna, podstawowa, dodatkowa, czynności leczniczych i zakończenia leczenia. Omówimy wzory dokumentów podstawowych, które są wypełniane przy pierwszej wizycie pacjenta, a jeszcze przed udzieleniem świadczenia leczniczego. Obowiązki posiadania tej dokumentacji nakładają przepisy o dokumentacji medycznej oraz od 2018 r. przepisy dotyczące ochrony danych osobowych, czyli RODO. Przedstawione również zostaną konsekwencje nieposiadania tych dokumentów.

 • Dobrze wyszkolona asysta jest niezbędnym uczestnikiem zabiegów z zakresu chirurgii periodontologicznej, która może w znakomity sposób przyczynić się do poprawy skuteczności zabiegu i komfortu pracy. Specyfika zabiegów z zakresu regeneracji periodontologicznej i chirurgii śluzówkowo-dziąsłowej polega na zastosowaniu technik minimalnie inwazyjnych z użyciem typowego dla periodontologii instrumentarium i materiałów oraz pracy w powiększeniu. Dlatego też praca asysty w układzie na cztery ręce wymaga dokładnej znajomości etapów zabiegu i umiejętnego poruszania się w tak delikatnym polu operacyjnym. Podczas wykładu zostaną omówione krok po kroku najważniejsze elementy z zakresu pracy zarówno tzw. asysty „czystej”, jak i asysty „brudnej” podczas zabiegów z zakresu chirurgii periodontologicznej.

 • Podczas wykładu zostaną poruszone kwestie związane głównie z reorganizacją pracy gabinetu stomatologicznego. Prelegenci wskażą na korzyści płynące z posiadania rewolucyjnego autoklawu, takie jak na przykład oszczędność czasu.

 • Szczegółowe informacje podamy wkrótce

 • Puzzle endodontyczne, czyli z jakich etapów składa się leczenie. Na co zwracamy uwagę podczas poszczególnych procedur i jak się do nich przygotować?

 • Praca jest ważną częścią naszego życia. Racjonalne wykorzystywanie przerw poprawia wydajność, pozwala nabrać tchu, redukuje stres oraz daje nam możliwość zadbania o swoje przeciążone ciało. W jaki sposób racjonalnie wykorzystywać przerwy, co możesz zrobić dla siebie w krótkim czasie, czego potrzebujesz, by poczuć się lepiej – tego dowiesz się podczas ostatniego wykładu na tegorocznym Asysdencie.
  Rozluźnimy szyję, odprężymy plecy, dotlenimy każdą komórkę w Twoim ciele. Dodatkowo przedstawione zostaną wyniki dwuletniego badania, które przeprowadzone zostało podczas poprzednich edycji Asysdentu – kto jest w grupie ryzyka, jaka jest kondycja kręgosłupa szyjnego u przedstawicieli zawodu medycznego asysty stomatologicznej? W jakiej grupie wiekowej występują najczęściej dolegliwości oraz czy stosowanie ergonomii ma sens w zawodzie asysty?

 • Słuchałaś uważnie wszystkich wykładów? Świetnie! W teście wiedzy masz szansę na wartościowe nagrody od naszych partnerów. Trzymamy kciuki! 😉

 • Laureaci testu wiedzy zostaną nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami.

  Zostańcie do końca!

 • Jak co roku hucznie zamkniemy Asysdent! Szykujemy coś specjalnego! <3

Sobota 25.04
 •  

  Warsztat będzie prowadzony w języku angielskim i tłumaczony symultanicznie na język polski.

  Każda z uczestniczek  warsztatu otrzyma pakiet wartościowych upominków marki TePe. 

   

  In our  seminar, we will introduce you to the company TePe – our history, values and goals. We will let you know how we work with sustainability and with improving oral health on a global scale. Further, we will look at the prevalence and aetiology of gingivitis and periodontitis and pay much attention to prevention. This seminar will primarily focus on the existing scientific evidence for the benefits and importance of interdental cleaning and plaque control. You will become acquainted with TePe’s toothbrushes and interdental brushes. Hands-on training with our products is included.

  The goal of this workshop  is for you to learn what TePe stands for, to gain knowledge about our products and to understand the importance of good oral hygiene in preventing gingivitis and periodontitis.

  • Introduction to TePe and our new concept GOOD. Learn about how we produce products from renewable resources and how we are working on lowering our CO2 emission.
  • Facts and figures about gingivitis and periodontitis. We’ll discuss the importance of plaque control and the importance of prevention. Patient self-care is the cornerstone of periodontal healthcare. Even after proper professional treatment, the long-term outcome is unsatisfactory in patients who fail to perform adequate oral hygiene. What to use and knowing how to use different cleaning devices are nearly as important as motivation. This will be learned by practical use of the products on dental models.
  • Plaque control and interdental cleaning. We will present existing scientific evidence for the benefits and importance of interdental cleaning, and especially focus on the use of interdental brushes.

   

   

  Miejsce: sala czerwona
  Cena: bezpłatne
  Godzina: 09.00 - 11.15
  Ilość miejsc: 24
  Przejdź do panelu
  Godzina: 11.45 - 13.45
  Ilość miejsc: 24
  Przejdź do panelu
  Godzina: 15.00 - 17.00
  Ilość miejsc: 24
  Przejdź do panelu
  Godzina: 17.15 - 19.15
  Ilość miejsc: 24
  Przejdź do panelu
 •  

  Sterylne narzędzia na żądanie pomiędzy wizytami pacjentów. Błyskawiczny proces sterylizacji na przykładzie autoklawu Steamjet.
  Poznaj technologiczne odkrycie XXI wieku w zakresie sterylizacji narzędzi.

  Miejsce: sala zielona
  Cena: bezpłatne
  Godzina: 09.00 - 10.30
  Ilość miejsc: 24
  Przejdź do panelu
 •  

  W trakcie kursu zostanie poruszona kwestia kwalifikacji do zabiegu, dokumentacji pacjenta oraz diety podczas kuracji wybielającej, czyli fakty i mity wybielania.

  W części praktycznej kursu, każdy z uczestników będzie miał możliwość samodzielnego wykonania szyny wybielającej krok po kroku - od wycisku do termoformowania.

   

  Część teoretyczna

  1. Wskazania i przeciwskazania do wybielania zębów

  2. Kwalifikacja pacjenta do wybielania i przygotowanie do zabiegu

  3. Metody wybielania

  4. Dokumentacja pacjenta,Protokół wybielania wg. Style Italiano™, WDB Novon®

  5. Zalecenia pozabiegowe, dieta podczas wybielania

  6. White Dental Beauty Novon® jako nowy środek do wybielania zębów

  7. Remineralizacja

  8. Szyny wybielające - jak prawidłowo wykonać nakładki do wybielania domowego

  9. Prawidłowe pobranie wycisku

  10. Termoformowanie Erkoform - wykonanie szyny wybielającej, krok po kroku

  11. Najczęściej popełniane błędy podczas wykonywania szyn wybielających

   

  Zajęcia praktyczne

  1. Pokaz termoformowania

  2. Wykonanie szyn wybielających przez uczestników

  3. Pobieranie wycisków

  • jak dobrać łyżkę wyciskową

  • prawidłowe obklejanie łyżki

  Miejsce: sala turkusowa
  Cena: 50 zł
  Godzina: 09.00 - 11.15
  Ilość miejsc: 18
  Przejdź do panelu
  Godzina: 11.45 - 13.45
  Ilość miejsc: 15
  Przejdź do panelu
 •  

  Ochrona zębów przed próchnicą, oraz kontrola ryzyka jej powstania. Indykacja płytki nazębnej bez konsekwencji estetycznych dla Pacjenta. OptraGate & OptraDam - komfortowe akcesoria kliniczne

  Miejsce: sala różowa
  Cena: bezpłatne
  Godzina: 9.00 - 11.15
  Ilość miejsc: 100
  Przejdź do panelu
 •  

  Profilaktyka wczesnoniemowlęca – misja higienistki
  •Stan zdrowia jamy ustnej przyszłej mamy
  •Nowoczesne położnictwo w stomatologii
  •Opieka stomatologiczna w okresie laktacji

  Miejsce: sala różowa
  Cena: bezpłatne
  Godzina: 11.45 - 13.45
  Ilość miejsc: 100
  Przejdź do panelu
  Godzina: 15.00 - 17.00
  Ilość miejsc: 100
  Przejdź do panelu
 •  

  Krótka prezentacja dotycząca zabiegu ultradźwiękowego oraz ręcznego oczyszczania zębów ze złogów z zastosowaniem kiret.

  • Skaling ultradźwiękowy
  • Rodzaje tipów do skalingu ultradźwiękowego i optymalny sposób ich wykorzystania;
  • Końcowi do salingu zgrubnego i wykończeniowego;
  • Końcówki perio;
  • Końcówki do wszczepów.

   

  Kiretaż ręczny

  • Kirety ręczne rodzaje
  • Kiedy kiretaż ręczny a kiedy ultradźwiękowy.
  • Znajomość powikłań zabiegu sukcesem do  jego prawidłowego wykonania.
  • Nie zapominajmy o polerowaniu.
  • Pasty, szczoteczki, gumki przyjacielem w pracy.

   

  Część praktyczna:

  • Technika wykonania skalingu ultradźwiękowego.
  • Technika kiretażu ręcznego w praktyce.
  • Dobór narzędzi.
  • Sposoby podparcia dłoni w trakcie zabiegu skalingu.
  • Ergonomia pracy z lusterkiem.
  Miejsce: sala pomarańczowa
  Cena: 50 zł
  Godzina: 11.45 - 13.45
  Ilość miejsc: 24
  Przejdź do panelu
  Godzina: 15.00 - 17.00
  Ilość miejsc: 24
  Przejdź do panelu
  Godzina: 09.15 - 11.15
  Ilość miejsc: 22
  Przejdź do panelu
 •  

  • Przyczyny i objawy nadwrażliwości zębiny
  • Mechanizm zwalczania nadwrażliwości
  • Opis przypadków
  • Odpowiedź na potrzeby pacjenta

   

  KAŻDA UCZESTNICZKA WARSZTATU OTRZYMA PREZENT W POSTACI PRODUKTÓW DO HIGIENY JAMY USTNEJ.

  Miejsce: sala żółta
  Cena: bezpłatne
  Godzina: 09.00 - 11.15
  Ilość miejsc: 100
  Przejdź do panelu
 •  

  Krótki wstęp do protetyki

  Wytyczne dot. pielęgnacji uzupełnień protetycznych

  Aspekt praktyczny – jak używać produktów do higieny uzupełnień protetycznych

  Aspekt psychologiczny – gościnnie ROBERT JANOWSKI, Ambasador kampanii społecznej „9 milionów powodów”

   

  KAŻDA UCZESTNICZKA WARSZTATU OTRZYMA PREZENT W POSTACI PRODUKTÓW DO
  HIGIENY JAMY USTNEJ.

  Miejsce: sala żółta
  Cena: bezpłatne
  Godzina: 15.00 - 17.00
  Ilość miejsc: 100
  Przejdź do panelu
 •  

  Higienistko! - stań się ekspertem w rozpoznawaniu zmian na błonie śluzowej
  i diagnozowaniu próchnicy.

  W PROGAMIE:
  Budowa histologiczna i fizjologiczna błony śluzowej jamy ustnej.
  Topografia jamy ustnej – jak szybko i skuteczne zbadać pacjenta?
  Język zdrowy, a język chory..?
  Zmiany na błonie śluzowej u dzieci i noworodków.
  Zmiany na błonie śluzowej u osób dorosłych.
  Zmiany na błonie śluzowej po przebytych chorobach.
  Wskazówki dotyczące diagnostyki i postępowania w najczęstszych chorobach jamy ustnej.
  Czujność onkologiczna.
  Próchnica jako choroba zakaźna.
  Próchnica jak ją znaleźć?
  Eliminacja patogennej flory bakteryjnej – preparaty.

  Miejsce: sala brązowa
  Cena: 20 zł
  Godzina: 09.00 - 11.15
  Ilość miejsc: 24
  Przejdź do panelu
  Godzina: 11.45 - 13.45
  Ilość miejsc: 24
  Przejdź do panelu
 •  

  Warsztaty z zastosowania systemu Vector w zabiegach higienizacji i perio

  Użycie rękojeści skaler, tipy nad i poddziąsłeowe. Prawidłowe użycie skalera piezoelektrycznego.

  Rękojęść Paro - bezpieczne oczyszczanie wszystkich powierzchni poddziąsłowych z zastosowaniem dedykowanych instrumentów oraz praca w okolicach implantów

  Praca na modelach.

  Miejsce: sala biała
  Cena: bezpłatne
  Godzina: 09.00 - 11.15
  Ilość miejsc: 12
  Przejdź do panelu
  Godzina: 11.45 - 13.45
  Ilość miejsc: 12
  Przejdź do panelu
  Godzina: 15.00 - 17.00
  Ilość miejsc: 12
  Przejdź do panelu
 •  

  Artykuły do higieny jamy ustnej i instruktaż z ich użyciem to nieodzowny element pracy higienistki stomatologicznej. Obecnie do dyspozycji mamy dziesiątki szczoteczek do zębów, nici, irygatorów i innych artykułów, które mają ułatwić pacjentom dbanie o piękny uśmiech. To bogactwo wyboru niejednego może jednak wprawić w zakłopotanie. Jak zatem spośród tysięcy produktów wybrać te, które sprawdzą się w przypadku konkretnego pacjenta? Czy istnieje produkt uniwersalny, idealny dla każdego? Odpowiedź na te i inne pytania poznasz podczas naszego spotkania.

  Podczas warsztatów opowiemy Ci o:
  - rodzajach szczoteczek manualnych,
  - szczoteczkach elektrycznych (rotacyjnych, sonicznych, ultradźwiękowych) i różnicach między nimi,
  - produktach do doczyszczania przestrzeni międzyzębowych (niciach, szczoteczkach międzyzębowych, irygatorach dentystycznych),
  - skrobakach do języka.

  Wiemy, że "sucha" teoria to nie wszystko, dlatego umożliwimy Ci zapoznanie się z omawianymi produktami, sprawdzenie ich działania i poręczności. Spokojnie i z uśmiechem przeprowadzimy Cię przez nasz świat artykułów do higieny jamy ustnej 🙂
  Każdy uczestnik warsztatów otrzyma certyfikat oraz pakiet materiałów szkoleniowych.

  Miejsce: sala zieona
  Cena: bezpłatne
  Godzina: 11.45 - 13.45
  Ilość miejsc: 24
  Przejdź do panelu
 •  

  Pracujesz z pacjentami ortodontycznymi, chciałabyś/chciałbyś poznać nowości wśród artykułów do higieny jamy ustnej dla "Zadrutowanych". Jeśli tak, ten warsztat jest właśnie dla Ciebie!

  Podczas spotkania opowiemy Ci o:
  - sposobach dbania o higienę jamy ustnej podczas leczenia ortodontycznego,
  - rodzajach irygatorów dentystycznych,
  - specjalistycznych szczoteczkach ortodontycznych,
  - akcesoriach, które stanowią ortodontyczny "must have",
  - szczoteczkach elektrycznych (rotacyjnych, sonicznych, ultradźwiękowych) i różnicach między nimi,
  - składach produktów ortodontycznych,
  - czyszczeniu aparatów ruchomych.

  Wiemy, że "sucha" teoria to nie wszystko, dlatego umożliwimy Ci zapoznanie się z omawianymi produktami, sprawdzenie ich działania i poręczności.
  Spokojnie i z uśmiechem przeprowadzimy Cię przez nasz świat artykułów do higieny jamy ustnej 🙂

  Każdy uczestnik warsztatów otrzyma certyfikat oraz pakiet materiałów szkoleniowych.

  Miejsce: sala zielona
  Cena: bezpłatne
  Godzina: 15.00 - 17.00
  Ilość miejsc: 24
  Przejdź do panelu
 •  

  Wybielanie bez ryzyka.

  Wybielanie zębów to najpopularniejszy sposób na piękny uśmiech, który spowoduje, że pacjenci z zachwytem będą spoglądać na swój zdrowy
  nowy wizerunek. Sposobów na onieśmielającą biel zębów jest kilka i warto zadbać o ten aspekt urody. Istnieje kilka metod by móc uzyskać olśniewający wygląd zębów. Przedstawienie metod wybielania oraz sposobu leczenia nadwrażliwości, która może pojawić się w trakcie lub po wybielaniu zębów. Wybielanie metodą domową, czy jednowizytowe w gabinecie stomatologicznym?

  Plan szkolenia:

  ● Przedstawienie mechanizmu wybielania
  ● Nowe przepisy i obowiązki
  ● Wybielanie kosmetyczne
  ● Wybielanie medyczne
  ● Wybielanie z lampą czy bez?
  ● Jak radzić sobie z ewentualną nadwrażliwością?
  ● Jak utrzymać efekt wybielania

  Miejsce: sala żółta
  Cena: bezpłatne
  Godzina: 11.45 - 13.45
  Ilość miejsc: 100
  Przejdź do panelu
 •  

  Procedura PrevDent CrWR odróżnia się od innych produktów wybielających dostępnych w gabinetach stomatologicznych, włączeniem do niej nano-hydroksyapatytu (nHAp), który remineralizuje szkliwo i znacznie zmniejsza nadwrażliwość. Zęby stają się jaśniejsze, bielsze i zdrowsze. Sprawdź na warsztacie!

  Miejsce: sala brązowa
  Cena: bezpłatne
  Godzina: 15.00 - 17.00
  Ilość miejsc: 24
  Przejdź do panelu
Piątek 26.04
 •  

  Warsztaty przeznaczone są dla higienistek stomatologicznych (uczących się i pracujących), które pod okiem specjalistów przeprowadzą samodzielnie cały zabieg higienizacyjny (skaling, piaskowanie, polerowanie, instruktaż higieny j. ustnej). Zabieg będzie poprzedzony krótkim wykładem uwzględniającym najważniejsze aspekty bezpiecznej pracy z pacjentem.

  Warsztaty odbędą się w gabinecie stomatologicznym, a na każdą parę higienistek przypada jeden pacjent.

  Miejsce: Vinci Clinic, ul. Wigury 15a, Łódź
  Cena: 290 zł
  Godzina: 16.00 - 19.00
  Ilość miejsc: 10
  Przejdź do panelu
 • Uczestnicząc w tych warsztatach:
  1. Dowiesz się na czym polega właściwe zachowanie asertywne i czym się różni od zachowań uległych i agresywnych.
  2. Uświadomisz sobie swoje obszary, które wymagają wzmocnienia pod kątem asertywności.
  3. Nauczysz się w jaki sposób asertywnie odmawiać, prosić o pomoc i radzić sobie z czyjąś odmową.
  4. Nauczysz się jak radzić sobie ze swoją złością w relacjach z innymi oraz w jaki sposób wyznaczać swoje granice z szacunkiem dla innych.
  Miejsce: Boutique Hotel, Piłsudskiego 10/14
  Cena: 100 zł
  Godzina: 16.00 - 20.00
  Ilość miejsc: 21
  Przejdź do panelu
Niedziela 28.04
 • Uczestnicząc w warsztatach z radzenia sobie ze stresem:
  1. Uświadomisz sobie dlaczego stres jest naszym sprzymierzeńcem, a nie wrogiem, z którym należy walczyć.
  2. Dowiesz się, jaki wpływ na problemy ze stresem w codziennym życiu ma rozwój naszej cywilizacji oraz jak na stres reaguje mózg współczesnego człowieka. Jak wykorzystać tą wiedzę do skuteczniejszego radzenia sobie z sytuacjami trudnymi.
  3. Uświadomisz sobie, jakie szkodliwe nawyki stosujemy  próbując jak najszybciej  pozbyć się nieprzyjemnego napięcia emocjonalnego.
  4. Dowiesz się, jakie adaptacyjne nawyki pomagają nam w radzeniu sobie z codziennym stresem oraz stworzysz dla siebie krótki plan na wprowadzanie ich w życie.
  5. Nauczysz się rozładowywać napięcie emocjonalne" tu i teraz", aby po trudnej sytuacji móc odparować negatywne emocje i jak najszybciej wrócić do dalszych obowiązków.
  Miejsce: Boutique Hotel, Piłsudskiego 10/14
  Cena: 100 zł
  Godzina: 09.00 - 13.00
  Ilość miejsc: 13
  Przejdź do panelu