Program konferencji

 • Poprzez analizę powszechnie nauczanych procedur resuscytacyjnych autor wykazuje znaczenie profesjonalnego podejścia do zagadnień ratowniczych. Analiza ta służy również jako przesłanka do określenia wpływu właściwej organizacji działań ratowniczych – w tym procesu kierowania – na efektywność działań zespołowych w najpoważniejszych stanach nagłego zagrożenia zdrowotnego.arzy? Na ten moment mogę zdradzić, że nie tylko…

 • Choroby wirusowe istotne w stomatologii należą do grupy chorób, których wspólną cechą jest zazwyczaj występowanie pęcherzyków jako wykwitów pierwotnych na błonie śluzowej jamy ustnej lub przenoszenie się ich drogą kropelkową. Do zakażeń wirusami, które wywołują objawy w jamie ustnej, dochodzi najczęściej poprzez bezpośredni kontakt człowieka z człowiekiem, jego wydzielinami, poprzez krew, lub w czasie transplantacji narządów, a także poprzez kontakt ze zwierzętami lub produktami odzwierzęcymi (wirus pryszczycy), rzadziej z kobiety w ciąży na płód lub w czasie porodu z matki na noworodka (wirus cytomegalii).

  Stosowanie środków ochrony indywidualnej jest niezmiernie ważne w gabinecie stomatologicznym nie tylko z powodu zagrożenia zakażeniami zawodowymi (HBV, HCV, HIV), ale zwłaszcza teraz – w dobie pandemii COVID-19.

 • Jak podczas zabiegu, który jest nudny i żmudny, czerpać przyjemność z pracy? Dlaczego nasze przygotowanie przed pozwoli nam lepiej zaangażować się w leczenie? Transfer narzędzi jako element ułatwiający i przyspieszający pracę.

 • Procedury higieny i dezynfekcji w praktyce stomatologicznej mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo pacjentów, ale nie możemy zapomnieć także o zabezpieczeniu personelu. Wobec globalnych zagrożeń oraz łatwości, z jaką współcześnie mamy możliwość przemieszczania się, temat ten nabiera szczególnego znaczenia. Wykład wskaże, jak pracować bezpiecznie i jakie czynności decydują o zminimalizowaniu ryzyka.

 • W trakcie wykładu zostaną przedstawione elementy anatomii i fizjologii istotne dla prawidłowego i niezakłóconego procesu gojenia pozabiegowego. Będzie mowa o prawidłowej pracy w trakcie zabiegów w sposób taki, aby ograniczyć możliwość komplikacji bądź uszkodzeń ważnych struktur anatomicznych i nie zaburzać fizjologicznych procesów gojenia.

 • Społeczeństwo się starzeje – żyjemy coraz dłużej, a jakość naszego życia w wieku podeszłym, wraz z postępem medycyny, ulega poprawie. Podczas wykładu poruszymy kwestię opieki stomatologicznej nad seniorami – coraz większą grupą społeczną, o coraz bardziej specyficznych potrzebach w zakresie higieny i pielęgnacji. Postaram się dotknąć najważniejszych kwestii związanych zarówno z bardziej wymagającymi pacjentami protetycznymi, w tym pielęgnacją stałych i ruchomych uzupełnień na implantach, jak i potrzebami związanymi ze starzeniem całego układu stomatognatycznego.

 • Marka Oral-B w swoim portfolio posiada szereg produktów, które ułatwiają dbanie o higienę jamy ustnej, a każdy pacjent znajdzie w nim produkt dostosowany do jego indywidualnych potrzeb. Pasta Oral-B Sensitivity&Gum Calm to nowa pasta z fluorkiem cyny, która idealnie sprawdzi się w przypadku pacjentów zmagających się z problemem nadwrażliwości i stanem zapalnym dziąseł.

 • Dokumentacja medyczna pacjenta składa się z kilku działów: wstępna, podstawowa, dodatkowa, czynności leczniczych i zakończenia leczenia. Omówimy wzory dokumentów podstawowych, które są wypełniane przy pierwszej wizycie pacjenta, a jeszcze przed udzieleniem świadczenia leczniczego. Obowiązki posiadania tej dokumentacji nakładają przepisy o dokumentacji medycznej oraz od 2018 r. przepisy dotyczące ochrony danych osobowych, czyli RODO. Przedstawione również zostaną konsekwencje nieposiadania tych dokumentów.

 • Dobrze wyszkolona asysta jest niezbędnym uczestnikiem zabiegów z zakresu chirurgii periodontologicznej, która może w znakomity sposób przyczynić się do poprawy skuteczności zabiegu i komfortu pracy. Specyfika zabiegów z zakresu regeneracji periodontologicznej i chirurgii śluzówkowo-dziąsłowej polega na zastosowaniu technik minimalnie inwazyjnych z użyciem typowego dla periodontologii instrumentarium i materiałów oraz pracy w powiększeniu. Dlatego też praca asysty w układzie na cztery ręce wymaga dokładnej znajomości etapów zabiegu i umiejętnego poruszania się w tak delikatnym polu operacyjnym. Podczas wykładu zostaną omówione krok po kroku najważniejsze elementy z zakresu pracy zarówno tzw. asysty „czystej”, jak i asysty „brudnej” podczas zabiegów z zakresu chirurgii periodontologicznej.

 • Podczas wykładu zostaną poruszone kwestie związane głównie z reorganizacją pracy gabinetu stomatologicznego. Prelegenci wskażą na korzyści płynące z posiadania rewolucyjnego autoklawu, takie jak na przykład oszczędność czasu.

 • Bezpieczna higienistka i asystentka stomatologiczna to podstawa każdego sprawnie funkcjonującego gabinetu oraz satysfakcja pacjenta. Jednak zawody te narażone są na wiele zagrożeń – ryzyko błędu i związane z nim roszczenia ze strony pacjenta, zniszczenie mienia placówki czy zakażenie w wyniku kontaktu z pacjentem to tylko niektóre z nich. Jak chronić się przed najpopularniejszymi ryzykami, jakie zdarzają się w tym zawodzie oraz jak działać, gdy się pojawią?

 • Puzzle endodontyczne, czyli z jakich etapów składa się leczenie. Na co zwracamy uwagę podczas poszczególnych procedur i jak się do nich przygotować?

 • Praca jest ważną częścią naszego życia. Racjonalne wykorzystywanie przerw poprawia wydajność, pozwala nabrać tchu, redukuje stres oraz daje nam możliwość zadbania o swoje przeciążone ciało. W jaki sposób racjonalnie wykorzystywać przerwy, co możesz zrobić dla siebie w krótkim czasie, czego potrzebujesz, by poczuć się lepiej – tego dowiesz się podczas ostatniego wykładu na tegorocznym Asysdencie.
  Rozluźnimy szyję, odprężymy plecy, dotlenimy każdą komórkę w Twoim ciele. Dodatkowo przedstawione zostaną wyniki dwuletniego badania, które przeprowadzone zostało podczas poprzednich edycji Asysdentu – kto jest w grupie ryzyka, jaka jest kondycja kręgosłupa szyjnego u przedstawicieli zawodu medycznego asysty stomatologicznej? W jakiej grupie wiekowej występują najczęściej dolegliwości oraz czy stosowanie ergonomii ma sens w zawodzie asysty?

 • Słuchałaś uważnie wszystkich wykładów? Świetnie! W teście wiedzy masz szansę na wartościowe nagrody od naszych partnerów. Trzymamy kciuki! 😉

 • Laureaci testu wiedzy zostaną nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami.

  Zostańcie do końca!

 • Jak co roku hucznie zamkniemy Asysdent! Szykujemy coś specjalnego! <3

 •  

  Leczenie pacjentów periodontologicznych jest wyjątkowo problematycznym zagadnieniem, z jakim lekarze praktycy, jak i higienistki stomatologiczne spotykają się podczas swojej codziennej działalności. Zapalenie przyzębia rozwija się w wyniku interakcji pomiędzy oddziałującymi na tkanki przyzębia patogenami, a mechanizmami obronnymi gospodarza. Odpowiedź immunologiczna jest modyfikowana czynnikami ryzyka, między innymi niedostateczną higieną jamy ustnej. Większość pacjentów z zapaleniem dziąseł i przewlekłym zapaleniem przyzębia właściwie odpowiada na klasyczną mechaniczną terapię w postaci usunięcia kamienia nad- i poddziąsłowego wraz z wygładzeniem powierzchni korzeni zębów (z ang. scaling and root planing, SRT). W dobie rozwoju nowoczesnych technologii, złoty standard, jakim jest SRT został wzbogacony o dodatkowe formy terapii pozwalające na otrzymanie jeszcze bardziej zadowalających efektów terapeutycznych.

  • Istota wizyty higienizacyjnej w leczeniu chorób przyzębia.
  • Nowoczesne metody zarządzania płytką bakteryjną i nie tylko, czyli rozbudowana faza higienizacyjna.
  • Wspomagający wpływ laseroterapii w codziennej praktyce periodontologicznej.

   

  Dla każdego uczestnika są zaplanowane materiały edukacyjne jak i produkty i próbki do testowania.

  Podczas wykładu Pani Lek. dent. Natalia Stefanik zaprezentuje wiele ciekawych case study z własnej praktyki zawodowej.

   

  Lek. dent. Natalia Stefanik

  Ukończyła studia na Oddziale Lekarsko-Dentystycznym Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu w 2015 roku. Od 2016 roku związała swoje życie zawodowe z Zakładem Chorób Przyzębia i Błony Śluzowej Jamy Ustnej w Zabrzu. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu periodontologii, zarówno ze studentami polsko-, jak i anglojęzycznymi Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Prowadzi temat naukowy związany z chirurgicznym leczeniem defektów śluzówkowo-dziąsłowych, który zostanie  zakończony obroną pracy na stopień doktora nauk medycznych. Jest współautorem licznych publikacji na temat zagadnień związanych z periodontologią oraz laseroterapią. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej.

  Miejsce: sala żółta
  Cena: bezpłatne
  Godzina: 11.45 - 13.45
  Ilość miejsc: 50
  Przejdź do panelu
 •  

  Pracujesz z pacjentami ortodontycznymi, chciałabyś/chciałbyś poznać nowości wśród artykułów do higieny jamy ustnej dla „Zadrutowanych”. Jeśli tak, ten warsztat jest właśnie dla Ciebie!

  Podczas spotkania opowiemy Ci o:

  – sposobach dbania o higienę jamy ustnej podczas leczenia ortodontycznego,
  – problemach, na które może napotkać na swej drodze pacjent orto,
  – rodzajach irygatorów dentystycznych,
  – specjalistycznych szczoteczkach ortodontycznych,
  – akcesoriach, które stanowią ortodontyczny „must have”,
  – szczoteczkach elektrycznych (rotacyjnych, sonicznych, ultradźwiękowych) i różnicach między nimi,
  – składach produktów ortodontycznych,
  – czyszczeniu aparatów ruchomych.

  Wiemy, że „sucha” teoria to nie wszystko, dlatego umożliwimy Ci zapoznanie się z omawianymi produktami, sprawdzenie ich działania i poręczności.

  Spokojnie i z uśmiechem przeprowadzimy Cię przez nasz świat artykułów do higieny jamy ustnej 🙂

  Każdy uczestnik warsztatów otrzyma certyfikat oraz pakiet materiałów szkoleniowych.

  Miejsce: sala różowa
  Cena: bezpłatne
  Godzina: 11.45 - 13.45
  Ilość miejsc: 30
  Przejdź do panelu
 •  

  Warsztaty „Pacjent w ogóle i w szczególe” – czyli Pacjent pod lupą higienistki stomatologicznej skierowane jest zarówno do osób posiadających już doświadczenie jak i do tych, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową.

  Program szkolenia obejmuje część teoretyczną i praktyczną w zakresie badania zewnątrzustnego i wewnątrzustnego pacjenta. Omówienie nowej klasyfikacji periodontologicznej oraz prawidłowe wypełnienie Karty Perio wraz z planowaniem zabiegów higienizacyjnych na jej podstawie.

  Część teoretyczna obejmować będzie również zagadnienia związane z najczęściej popełnianymi błędami przy zabiegach: skalingu, kiretażu oraz polerowania.

  Kompleksowe podejście do powyższego zagadnienia pozwoli Państwu zarówno poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne udoskonalić swój warsztat pracy.

  Część praktyczna pozwoli na zastosowanie zdobytej wiedzy teoretycznej pod czujnym okiem doświadczonego specjalisty z zakresu higieny stomatologicznej. W tej części uczestnicy szkolenia będą samodzielnie wypełniać Kartę PERIO a także wykonać zabiegi skalingu ultradźwiękowego z zastosowaniem specjalistycznych końcówek periodontologicznych oraz do wszczepów zębowych, z zachowaniem zasad ergonomii pracy z lusterkiem.

  Szkolenie praktyczne zakłada również indywidualne podejście wykładowcy do uczestnika w realizacji założonego programu.

  Dzięki temu wykładowca ma możliwość bezpośrednio reagować na indywidualne potrzeby danego uczestnika w kwestiach, które mogą sprawić trudność lub podniosą jakość wykonywanego zabiegu.

  Miejsce: sala pomarańczowa
  Cena: 49 zł
  Godzina: 9.15 - 11.15
  Ilość miejsc: 25
  Przejdź do panelu
  Godzina: 11.45 - 13.45
  Ilość miejsc: 20
  Przejdź do panelu
 •  

  Procedura PrevDent CrWR odróżnia się od innych produktów wybielających dostępnych w gabinetach stomatologicznych, włączeniem do niej nano-hydroksyapatytu (nHAp), który remineralizuje szkliwo i znacznie zmniejsza nadwrażliwość. Zęby stają się jaśniejsze, bielsze i zdrowsze. Sprawdź na warsztacie!

  Miejsce: sala różowa
  Cena: bezpłatne
  Godzina: 15.00 - 17.00
  Ilość miejsc: 50
  Przejdź do panelu
 •  

  Tematem warsztatów będzie wskazanie ryzyka zakażeń w gabinetach chirurgii stomatologicznej oraz implantologicznych ze szczególnym uwzględnieniem głównych źródeł zakażeń oraz charakterystyką patogenów je wywołujących. W drugiej części wykładu przedstawione zostaną procedury ograniczające ryzyko zakażeń zgodne z aktualnymi aktami prawnymi. W trzeciej części warsztatu podczas połączenia online z Panią Katarzyną Ostrowską przekażemy uczestnikom zbiór praktycznych informacji jak wg najlepszych standardów przygotować gabinet do zabiegów implantochirurgicznych.

  Miejsce: sala żółta
  Cena: bezpłatne
  Godzina: 9.15 - 11.15
  Ilość miejsc: 51
  Przejdź do panelu
  Godzina: 15.00 - 17.00
  Ilość miejsc: 50
  Przejdź do panelu
 •  

  Jeżeli chcecie dowiedzieć się:

  –  jak zwiększyć liczbę oferowanych zabiegów w gabinecie stomatologicznym ,

  –  jak poprawić zadowolenie pacjenta z wykonanej usługi,

  –  jak rozpocząć przygodę z wybielaniem zębów lub poszerzyć już wcześniej zdobytą wiedzę w tym zakresie o nowy, innowacyjny preparat wybielający,

   

  to zapraszamy Was do uczestnictwa w naszym szkoleniu, podczas którego zostaną przeprowadzone procedury wybielania zębów „na żywo”. Nie może Was tam zabraknąć, do zobaczenia wkrótce.

  Miejsce: sala zielona
  Cena: 69 zł
  Godzina: 12.15 - 13.15
  Ilość miejsc: 10
  Przejdź do panelu
  Godzina: 13.30 - 14.30
  Ilość miejsc: 10
  Przejdź do panelu
 •  

  Pracujesz z pacjentami periodontologicznymi? Chcesz poznać nowości wśród artykułów do higieny jamy ustnej i produkty dedykowane stricte pacjentom mającym problem z przyzębiem? Jeśli tak, ten warsztat jest właśnie dla Ciebie!

  Wiemy, że artykuły do higieny jamy ustnej i instruktaż z ich użyciem to nieodzowny element pracy higienistki stomatologicznej. Obecnie do dyspozycji mamy dziesiątki szczoteczek do zębów, nici, irygatorów i innych artykułów, które mają ułatwić pacjentom dbanie o piękny uśmiech. To bogactwo wyboru niejednego może jednak wprawić w zakłopotanie. Jak zatem spośród tysięcy produktów wybrać te, które sprawdzą się w przypadku konkretnego pacjenta? Czy istnieje produkt uniwersalny, idealny dla każdego? Odpowiedź na te i inne pytania poznasz podczas naszego spotkania.

  Podczas warsztatu opowiemy Ci o:

  – substancjach stosowanych w preparatach perio,

  – produktach do higieny jamy ustnej w równych etapach leczenia,

  – szczoteczkach elektrycznych (rotacyjnych, sonicznych, ultradźwiękowych) i różnicach między nimi,

  – produktach do doczyszczania przestrzeni międzyzębowych (niciach, szczoteczkach międzyzębowych, irygatorach dentystycznych),

  – specjalistycznych przyborach pomagających doczyścić najbardziej problematyczne miejsca w jamie ustnej pacjenta.

   

  Wiemy, że „sucha” teoria to nie wszystko, dlatego umożliwimy Ci zapoznanie się z omawianymi produktami, sprawdzenie ich działania i poręczności.

  Spokojnie i z uśmiechem przeprowadzimy Cię przez nasz świat artykułów do higieny jamy ustnej, gwarantujemy świetną atmosferę i solidną porcję merytoryki 🙂

  Każdy uczestnik warsztatów otrzyma certyfikat oraz pakiet materiałów szkoleniowych.

  Miejsce: sala różowa
  Cena: bezpłatne
  Godzina: 09.15 - 11.15
  Ilość miejsc: 31
  Przejdź do panelu
 •  

  Leczenie pacjentów periodontologicznych jest wyjątkowo problematycznym zagadnieniem, z jakim lekarze praktycy, jak i higienistki stomatologiczne spotykają się podczas swojej codziennej działalności. Zapalenie przyzębia rozwija się w wyniku interakcji pomiędzy oddziałującymi na tkanki przyzębia patogenami, a mechanizmami obronnymi gospodarza. Odpowiedź immunologiczna jest modyfikowana czynnikami ryzyka, między innymi niedostateczną higieną jamy ustnej. Większość pacjentów z zapaleniem dziąseł i przewlekłym zapaleniem przyzębia właściwie odpowiada na klasyczną mechaniczną terapię w postaci usunięcia kamienia nad- i poddziąsłowego wraz z wygładzeniem powierzchni korzeni zębów (z ang. scaling and root planing, SRT). W dobie rozwoju nowoczesnych technologii, złoty standard, jakim jest SRT został wzbogacony o dodatkowe formy terapii pozwalające na otrzymanie jeszcze bardziej zadowalających efektów terapeutycznych.

  • Istota wizyty higienizacyjnej w leczeniu chorób przyzębia.
  • Nowoczesne metody zarządzania płytką bakteryjną i nie tylko, czyli rozbudowana faza higienizacyjna.
  • Wspomagający wpływ laseroterapii w codziennej praktyce periodontologicznej.

   

  Dla każdego uczestnika są zaplanowane materiały edukacyjne jak i produkty i próbki do testowania.

  Podczas wykładu Pani Lek. dent. Natalia Stefanik zaprezentuje wiele ciekawych case study z własnej praktyki zawodowej.

   

  Lek. dent. Natalia Stefanik

  Ukończyła studia na Oddziale Lekarsko-Dentystycznym Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu w 2015 roku. Od 2016 roku związała swoje życie zawodowe z Zakładem Chorób Przyzębia i Błony Śluzowej Jamy Ustnej w Zabrzu. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu periodontologii, zarówno ze studentami polsko-, jak i anglojęzycznymi Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Prowadzi temat naukowy związany z chirurgicznym leczeniem defektów śluzówkowo-dziąsłowych, który zostanie  zakończony obroną pracy na stopień doktora nauk medycznych. Jest współautorem licznych publikacji na temat zagadnień związanych z periodontologią oraz laseroterapią. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej.

  Miejsce: sala pomarańczowa
  Cena: bezpłatne
  Godzina: 15.00 - 17.00
  Ilość miejsc: 25
  Przejdź do panelu
Piątek 26.04
Niedziela 28.04

Warsztaty

 • Poprzez analizę powszechnie nauczanych procedur resuscytacyjnych autor wykazuje znaczenie profesjonalnego podejścia do zagadnień ratowniczych. Analiza ta służy również jako przesłanka do określenia wpływu właściwej organizacji działań ratowniczych – w tym procesu kierowania – na efektywność działań zespołowych w najpoważniejszych stanach nagłego zagrożenia zdrowotnego.arzy? Na ten moment mogę zdradzić, że nie tylko…

 • Choroby wirusowe istotne w stomatologii należą do grupy chorób, których wspólną cechą jest zazwyczaj występowanie pęcherzyków jako wykwitów pierwotnych na błonie śluzowej jamy ustnej lub przenoszenie się ich drogą kropelkową. Do zakażeń wirusami, które wywołują objawy w jamie ustnej, dochodzi najczęściej poprzez bezpośredni kontakt człowieka z człowiekiem, jego wydzielinami, poprzez krew, lub w czasie transplantacji narządów, a także poprzez kontakt ze zwierzętami lub produktami odzwierzęcymi (wirus pryszczycy), rzadziej z kobiety w ciąży na płód lub w czasie porodu z matki na noworodka (wirus cytomegalii).

  Stosowanie środków ochrony indywidualnej jest niezmiernie ważne w gabinecie stomatologicznym nie tylko z powodu zagrożenia zakażeniami zawodowymi (HBV, HCV, HIV), ale zwłaszcza teraz – w dobie pandemii COVID-19.

 • Jak podczas zabiegu, który jest nudny i żmudny, czerpać przyjemność z pracy? Dlaczego nasze przygotowanie przed pozwoli nam lepiej zaangażować się w leczenie? Transfer narzędzi jako element ułatwiający i przyspieszający pracę.

 • Procedury higieny i dezynfekcji w praktyce stomatologicznej mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo pacjentów, ale nie możemy zapomnieć także o zabezpieczeniu personelu. Wobec globalnych zagrożeń oraz łatwości, z jaką współcześnie mamy możliwość przemieszczania się, temat ten nabiera szczególnego znaczenia. Wykład wskaże, jak pracować bezpiecznie i jakie czynności decydują o zminimalizowaniu ryzyka.

 • W trakcie wykładu zostaną przedstawione elementy anatomii i fizjologii istotne dla prawidłowego i niezakłóconego procesu gojenia pozabiegowego. Będzie mowa o prawidłowej pracy w trakcie zabiegów w sposób taki, aby ograniczyć możliwość komplikacji bądź uszkodzeń ważnych struktur anatomicznych i nie zaburzać fizjologicznych procesów gojenia.

 • Społeczeństwo się starzeje – żyjemy coraz dłużej, a jakość naszego życia w wieku podeszłym, wraz z postępem medycyny, ulega poprawie. Podczas wykładu poruszymy kwestię opieki stomatologicznej nad seniorami – coraz większą grupą społeczną, o coraz bardziej specyficznych potrzebach w zakresie higieny i pielęgnacji. Postaram się dotknąć najważniejszych kwestii związanych zarówno z bardziej wymagającymi pacjentami protetycznymi, w tym pielęgnacją stałych i ruchomych uzupełnień na implantach, jak i potrzebami związanymi ze starzeniem całego układu stomatognatycznego.

 • Marka Oral-B w swoim portfolio posiada szereg produktów, które ułatwiają dbanie o higienę jamy ustnej, a każdy pacjent znajdzie w nim produkt dostosowany do jego indywidualnych potrzeb. Pasta Oral-B Sensitivity&Gum Calm to nowa pasta z fluorkiem cyny, która idealnie sprawdzi się w przypadku pacjentów zmagających się z problemem nadwrażliwości i stanem zapalnym dziąseł.

 • Dokumentacja medyczna pacjenta składa się z kilku działów: wstępna, podstawowa, dodatkowa, czynności leczniczych i zakończenia leczenia. Omówimy wzory dokumentów podstawowych, które są wypełniane przy pierwszej wizycie pacjenta, a jeszcze przed udzieleniem świadczenia leczniczego. Obowiązki posiadania tej dokumentacji nakładają przepisy o dokumentacji medycznej oraz od 2018 r. przepisy dotyczące ochrony danych osobowych, czyli RODO. Przedstawione również zostaną konsekwencje nieposiadania tych dokumentów.

 • Dobrze wyszkolona asysta jest niezbędnym uczestnikiem zabiegów z zakresu chirurgii periodontologicznej, która może w znakomity sposób przyczynić się do poprawy skuteczności zabiegu i komfortu pracy. Specyfika zabiegów z zakresu regeneracji periodontologicznej i chirurgii śluzówkowo-dziąsłowej polega na zastosowaniu technik minimalnie inwazyjnych z użyciem typowego dla periodontologii instrumentarium i materiałów oraz pracy w powiększeniu. Dlatego też praca asysty w układzie na cztery ręce wymaga dokładnej znajomości etapów zabiegu i umiejętnego poruszania się w tak delikatnym polu operacyjnym. Podczas wykładu zostaną omówione krok po kroku najważniejsze elementy z zakresu pracy zarówno tzw. asysty „czystej”, jak i asysty „brudnej” podczas zabiegów z zakresu chirurgii periodontologicznej.

 • Podczas wykładu zostaną poruszone kwestie związane głównie z reorganizacją pracy gabinetu stomatologicznego. Prelegenci wskażą na korzyści płynące z posiadania rewolucyjnego autoklawu, takie jak na przykład oszczędność czasu.

 • Bezpieczna higienistka i asystentka stomatologiczna to podstawa każdego sprawnie funkcjonującego gabinetu oraz satysfakcja pacjenta. Jednak zawody te narażone są na wiele zagrożeń – ryzyko błędu i związane z nim roszczenia ze strony pacjenta, zniszczenie mienia placówki czy zakażenie w wyniku kontaktu z pacjentem to tylko niektóre z nich. Jak chronić się przed najpopularniejszymi ryzykami, jakie zdarzają się w tym zawodzie oraz jak działać, gdy się pojawią?

 • Puzzle endodontyczne, czyli z jakich etapów składa się leczenie. Na co zwracamy uwagę podczas poszczególnych procedur i jak się do nich przygotować?

 • Praca jest ważną częścią naszego życia. Racjonalne wykorzystywanie przerw poprawia wydajność, pozwala nabrać tchu, redukuje stres oraz daje nam możliwość zadbania o swoje przeciążone ciało. W jaki sposób racjonalnie wykorzystywać przerwy, co możesz zrobić dla siebie w krótkim czasie, czego potrzebujesz, by poczuć się lepiej – tego dowiesz się podczas ostatniego wykładu na tegorocznym Asysdencie.
  Rozluźnimy szyję, odprężymy plecy, dotlenimy każdą komórkę w Twoim ciele. Dodatkowo przedstawione zostaną wyniki dwuletniego badania, które przeprowadzone zostało podczas poprzednich edycji Asysdentu – kto jest w grupie ryzyka, jaka jest kondycja kręgosłupa szyjnego u przedstawicieli zawodu medycznego asysty stomatologicznej? W jakiej grupie wiekowej występują najczęściej dolegliwości oraz czy stosowanie ergonomii ma sens w zawodzie asysty?

 • Słuchałaś uważnie wszystkich wykładów? Świetnie! W teście wiedzy masz szansę na wartościowe nagrody od naszych partnerów. Trzymamy kciuki! 😉

 • Laureaci testu wiedzy zostaną nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami.

  Zostańcie do końca!

 • Jak co roku hucznie zamkniemy Asysdent! Szykujemy coś specjalnego! <3

Kontakt

Michał Chałaśkiewicz

Sponsorzy i reklama

Dostępność (pn-pt): 10:00-16:00

mchalaskiewicz@dentonet.pl

Paulina Mielczarek

Księgowość

Dostępność (pn-pt): 10:00-16:00

ksiegowosc@asysdent.pl

Martyna Kopeć

Administracja i organizacja

Dostępność (pn-pt): 10:00-15:00

730 100 288
asysdent@dentonet.pl

Kontakt

Michał Chałaśkiewicz

Sponsorzy i reklama

Dostępność (pn-pt): 10:00-16:00

mchalaskiewicz@dentonet.pl

Paulina Mielczarek

Księgowość

Dostępność (pn-pt): 10:00-16:00

ksiegowosc@asysdent.pl

Martyna Kopeć

Administracja i organizacja

Dostępność (pn-pt): 10:00-15:00

730 100 288
asysdent@dentonet.pl