3 października 2020 | Łódź
ASYSDENT 2020
VII KONFERENCJA ASYSTENTEK I HIGIENISTEK STOMATOLOGICZNYCH
Rejestracja na stacjonarny Asysdent już zakończona,
ale nic straconego!
Możesz zarejestrować się na Wirtualny ASYSDENT
Dlaczego warto wziąć udział w konferencji?






Co o nas mówią
Program konferencji
-
-
-
Poprzez analizę powszechnie nauczanych procedur resuscytacyjnych autor wykazuje znaczenie profesjonalnego podejścia do zagadnień ratowniczych. Analiza ta służy również jako przesłanka do określenia wpływu właściwej organizacji działań ratowniczych – w tym procesu kierowania – na efektywność działań zespołowych w najpoważniejszych stanach nagłego zagrożenia zdrowotnego.arzy? Na ten moment mogę zdradzić, że nie tylko…
-
Choroby wirusowe istotne w stomatologii należą do grupy chorób, których wspólną cechą jest zazwyczaj występowanie pęcherzyków jako wykwitów pierwotnych na błonie śluzowej jamy ustnej lub przenoszenie się ich drogą kropelkową. Do zakażeń wirusami, które wywołują objawy w jamie ustnej, dochodzi najczęściej poprzez bezpośredni kontakt człowieka z człowiekiem, jego wydzielinami, poprzez krew, lub w czasie transplantacji narządów, a także poprzez kontakt ze zwierzętami lub produktami odzwierzęcymi (wirus pryszczycy), rzadziej z kobiety w ciąży na płód lub w czasie porodu z matki na noworodka (wirus cytomegalii).
Stosowanie środków ochrony indywidualnej jest niezmiernie ważne w gabinecie stomatologicznym nie tylko z powodu zagrożenia zakażeniami zawodowymi (HBV, HCV, HIV), ale zwłaszcza teraz – w dobie pandemii COVID-19.
-
Jak podczas zabiegu, który jest nudny i żmudny, czerpać przyjemność z pracy? Dlaczego nasze przygotowanie przed pozwoli nam lepiej zaangażować się w leczenie? Transfer narzędzi jako element ułatwiający i przyspieszający pracę.
-
-
Procedury higieny i dezynfekcji w praktyce stomatologicznej mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo pacjentów, ale nie możemy zapomnieć także o zabezpieczeniu personelu. Wobec globalnych zagrożeń oraz łatwości, z jaką współcześnie mamy możliwość przemieszczania się, temat ten nabiera szczególnego znaczenia. Wykład wskaże, jak pracować bezpiecznie i jakie czynności decydują o zminimalizowaniu ryzyka.
-
W trakcie wykładu zostaną przedstawione elementy anatomii i fizjologii istotne dla prawidłowego i niezakłóconego procesu gojenia pozabiegowego. Będzie mowa o prawidłowej pracy w trakcie zabiegów w sposób taki, aby ograniczyć możliwość komplikacji bądź uszkodzeń ważnych struktur anatomicznych i nie zaburzać fizjologicznych procesów gojenia.
-
Społeczeństwo się starzeje – żyjemy coraz dłużej, a jakość naszego życia w wieku podeszłym, wraz z postępem medycyny, ulega poprawie. Podczas wykładu poruszymy kwestię opieki stomatologicznej nad seniorami – coraz większą grupą społeczną, o coraz bardziej specyficznych potrzebach w zakresie higieny i pielęgnacji. Postaram się dotknąć najważniejszych kwestii związanych zarówno z bardziej wymagającymi pacjentami protetycznymi, w tym pielęgnacją stałych i ruchomych uzupełnień na implantach, jak i potrzebami związanymi ze starzeniem całego układu stomatognatycznego.
-
-
Marka Oral-B w swoim portfolio posiada szereg produktów, które ułatwiają dbanie o higienę jamy ustnej, a każdy pacjent znajdzie w nim produkt dostosowany do jego indywidualnych potrzeb. Pasta Oral-B Sensitivity&Gum Calm to nowa pasta z fluorkiem cyny, która idealnie sprawdzi się w przypadku pacjentów zmagających się z problemem nadwrażliwości i stanem zapalnym dziąseł.
-
Dokumentacja medyczna pacjenta składa się z kilku działów: wstępna, podstawowa, dodatkowa, czynności leczniczych i zakończenia leczenia. Omówimy wzory dokumentów podstawowych, które są wypełniane przy pierwszej wizycie pacjenta, a jeszcze przed udzieleniem świadczenia leczniczego. Obowiązki posiadania tej dokumentacji nakładają przepisy o dokumentacji medycznej oraz od 2018 r. przepisy dotyczące ochrony danych osobowych, czyli RODO. Przedstawione również zostaną konsekwencje nieposiadania tych dokumentów.
-
Dobrze wyszkolona asysta jest niezbędnym uczestnikiem zabiegów z zakresu chirurgii periodontologicznej, która może w znakomity sposób przyczynić się do poprawy skuteczności zabiegu i komfortu pracy. Specyfika zabiegów z zakresu regeneracji periodontologicznej i chirurgii śluzówkowo-dziąsłowej polega na zastosowaniu technik minimalnie inwazyjnych z użyciem typowego dla periodontologii instrumentarium i materiałów oraz pracy w powiększeniu. Dlatego też praca asysty w układzie na cztery ręce wymaga dokładnej znajomości etapów zabiegu i umiejętnego poruszania się w tak delikatnym polu operacyjnym. Podczas wykładu zostaną omówione krok po kroku najważniejsze elementy z zakresu pracy zarówno tzw. asysty „czystej”, jak i asysty „brudnej” podczas zabiegów z zakresu chirurgii periodontologicznej.
-
Podczas wykładu zostaną poruszone kwestie związane głównie z reorganizacją pracy gabinetu stomatologicznego. Prelegenci wskażą na korzyści płynące z posiadania rewolucyjnego autoklawu, takie jak na przykład oszczędność czasu.
-
-
Bezpieczna higienistka i asystentka stomatologiczna to podstawa każdego sprawnie funkcjonującego gabinetu oraz satysfakcja pacjenta. Jednak zawody te narażone są na wiele zagrożeń – ryzyko błędu i związane z nim roszczenia ze strony pacjenta, zniszczenie mienia placówki czy zakażenie w wyniku kontaktu z pacjentem to tylko niektóre z nich. Jak chronić się przed najpopularniejszymi ryzykami, jakie zdarzają się w tym zawodzie oraz jak działać, gdy się pojawią?
-
Puzzle endodontyczne, czyli z jakich etapów składa się leczenie. Na co zwracamy uwagę podczas poszczególnych procedur i jak się do nich przygotować?
-
Praca jest ważną częścią naszego życia. Racjonalne wykorzystywanie przerw poprawia wydajność, pozwala nabrać tchu, redukuje stres oraz daje nam możliwość zadbania o swoje przeciążone ciało. W jaki sposób racjonalnie wykorzystywać przerwy, co możesz zrobić dla siebie w krótkim czasie, czego potrzebujesz, by poczuć się lepiej – tego dowiesz się podczas ostatniego wykładu na tegorocznym Asysdencie.
Rozluźnimy szyję, odprężymy plecy, dotlenimy każdą komórkę w Twoim ciele. Dodatkowo przedstawione zostaną wyniki dwuletniego badania, które przeprowadzone zostało podczas poprzednich edycji Asysdentu – kto jest w grupie ryzyka, jaka jest kondycja kręgosłupa szyjnego u przedstawicieli zawodu medycznego asysty stomatologicznej? W jakiej grupie wiekowej występują najczęściej dolegliwości oraz czy stosowanie ergonomii ma sens w zawodzie asysty? -
-
-
Jak co roku hucznie zamkniemy Asysdent! Szykujemy coś specjalnego! <3
-
Miejsce: sala pomarańczowaCena: 49 zł
-
Miejsce: sala żółtaCena: bezpłatne
-
Miejsce: sala zielonaCena: 69 zł
-
Miejsce: sala pomarańczowaCena: bezpłatne