Pacjent w ogóle i w szczególe

O Wykładowcy

 

Warsztaty „Pacjent w ogóle i w szczególe” – czyli Pacjent pod lupą higienistki stomatologicznej skierowane jest zarówno do osób posiadających już doświadczenie jak i do tych, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową.

Program szkolenia obejmuje część teoretyczną i praktyczną w zakresie badania zewnątrzustnego i wewnątrzustnego pacjenta. Omówienie nowej klasyfikacji periodontologicznej oraz prawidłowe wypełnienie Karty Perio wraz z planowaniem zabiegów higienizacyjnych na jej podstawie.

Część teoretyczna obejmować będzie również zagadnienia związane z najczęściej popełnianymi błędami przy zabiegach: skalingu, kiretażu oraz polerowania.

Kompleksowe podejście do powyższego zagadnienia pozwoli Państwu zarówno poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne udoskonalić swój warsztat pracy.

Część praktyczna pozwoli na zastosowanie zdobytej wiedzy teoretycznej pod czujnym okiem doświadczonego specjalisty z zakresu higieny stomatologicznej. W tej części uczestnicy szkolenia będą samodzielnie wypełniać Kartę PERIO a także wykonać zabiegi skalingu ultradźwiękowego z zastosowaniem specjalistycznych końcówek periodontologicznych oraz do wszczepów zębowych, z zachowaniem zasad ergonomii pracy z lusterkiem.

Szkolenie praktyczne zakłada również indywidualne podejście wykładowcy do uczestnika w realizacji założonego programu.

Dzięki temu wykładowca ma możliwość bezpośrednio reagować na indywidualne potrzeby danego uczestnika w kwestiach, które mogą sprawić trudność lub podniosą jakość wykonywanego zabiegu.